Повідомлення про помилку

  • Deprecated function: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in include_once() (line 20 of /var/www/clients/client125/web132/web/includes/file.phar.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters в drupal_get_feeds() (рядок 394 із /var/www/clients/client125/web132/web/includes/common.inc).

Проекти дистанційних курсів у Cloud

Провідні світові університети передали для загального доступу в Cloud розроблені та відпрацьовані їми дистанційні курси. При цьому вони прагнуть розширити свої зв’язки, підвищити якість освіти для всіх, зробити рекламу відповідних навчальних закладів. З цією метою створюються такі проекти як:

Проект Udacity (www.udacity.com) Це приватна освітня організація ціллю якої є демократизація навчання. Дистанційні курси доступні безкоштовно в Інтернеті, прослухати їх може кожен бажаючий. Спочатку пропонувалося шість курсів. Число студентів становить десятки тисяч людей. Перші два курси - «CS 101: Створення пошукової системи» (викладач Дейв Еванс з Віргінського університету), і «CS 373: Програмування безпілотних автомобілів» (викладач С. Тран) почалися з 2012 р В обох курсах використовуються мова програмування Python. Формат курсів: відео лекції англійською мовою з субтитрами в поєднанні з вбудованими тестами і наступними домашніми роботами, засновані на моделі «вчитися на практиці». Кожна лекція включає в себе вбудований тест, щоб допомогти студентам зрозуміти пропоновані концепції та ідеї. Проект Udacity зосередився на математиці та інформатиці. Назви курсів мають набагато більш прикладний характер: «Створення веб-додатків». Головна ідея Udacity - це подальше за навчанням працевлаштування. Це має сенс, особливо якщо орієнтуватися на країни, що розвиваються, де практичні навички можуть бути важливішими теоретичної підготовки. Курси Udacity розроблені у співпраці з такими компаніями, як Google і Microsoft. До викладачам теж особливі вимоги - тут цінують не вчену ступінь, а професіоналізм лектора, наскільки просто і ясно він викладає матеріал. Список пропонованих курсів (весна 2013): • CS101: Створення пошукової системи • CS212: Розробка комп'ютерних програм • CS215: Алгоритми: аналіз соціальних мереж • CS253: Розробка веб-додатків • CS262: Мови програмування • CS373: Програмування безпілотних автомобілів • CS387: Прикладна криптографія З весни 2013 Udacity оголосила про запуск магістерської програми. У ній обіцяли акредитовану ступінь майстра по Computer Science.

Проект Coursera (www.coursera.org) Заснований двома професорами Стенфордського університету. В його рамках існує проект для публікації навчальних матеріалів в Інтернеті як набору безкоштовних онлайн-курсів. Авторами курсів є викладачі з кількох провідних університетів світу, у тому числі Прінстонського університету, Стенфордського університету, Единбурзького університету, університету Торонто, тощо. Coursera пропонує не окремі лекції, а повноцінні курси, які включають відеолекції з субтитрами, текстові конспекти лекцій, домашні завдання, тести та підсумкові іспити. Доступ до курсів обмежений за часом; кожне домашнє завдання або тест має бути виконано тільки в певний період часу. Після закінчення курсу, за умови успішної здачі проміжних завдань і фінального іспиту, слухачеві може надсилатися сертифікат про закінчення. Coursera пропонує значну кількість курсів, що належать до таких галузей знань як: біологія, бізнес, комп'ютерні науки (програмування, системи та мережі), економіка, освіта, електроніка, здоров'я і суспільство, гуманітарні та соціальні науки, математика, медицина , природознавство (хімія, фізика, астрономія), статистика та аналіз даних. Список найбільш популярних курсів: 1) Обробка природних мов (Natural Language Processing). 2) Дизайн та аналіз алгоритмів (Design and Analysis of Algorithms I). 3) Модельне мислення (Model Thinking). 4) Імовірнісні графічні моделі (Probabilistic Graphical Models). 5) Криптографія. 6) SaaS. 7) Теорія автоматів. 8) Компілятори. 9) Машинне зір: основи. 10) Основи комп'ютерних технологій. 11) Введення в логіку. 12) Машинне навчання. 13) Введення в соціологію. Повний список доступний на сайті проекту: www.coursera.org/courses

Проект edX (www.edx.org) Цей проект був заснований Массачусетський технологічний інститут та Гарвардським університетом. Багато інших університетів приєдналися до програми: Берклі, університет Техасу, Австралійський національний університет, університет Торонто та інші. Вони пропонують онлайн курси університетського рівня з широким спектром дисциплін для міжнародної аудиторії на безкоштовній основі. edX запущений восени 2012 року і спирається на технологію MITx, аналогічний проект запущений Массачусетському технологічному інституті в грудні 2011 року. Планується, що навчальна платформа буде розроблена з відкритим вихідним кодом і буде доступна для інших вищих навчальних закладів. Знайти вихідні компоненти програмного забезпечення можна на GitHub. Є плани, за якими інші школи зможуть пропонувати курси на веб-сайті. Планується створити програмне забезпечення для онлайн навчання, яка виходить за рамки відео лекцій для отримання інтерактивного досвіду. Крім освітніх пропозицій проект буде використовуватися для дослідження навчання та дистанційної освіти. Характер курсів набагато більше схожий на офлайнові курси коледжу в порівнянні з іншими проектами. Є велика різниця в завданнях і способі викладання, особливо завдання з їх інформатики, які дуже поглиблені та інтерактивних. На відміну від Udacity, курси не для самостійного проходження і на відміну від Coursera, курси зазвичай тривають від 10-12 тижнів, на відміну від коротких Coursera, що тривають близько 5-8 тижні. Можна виявити курси більш складними, ніж курси на інших платформах, тому що курси є набагато суворішими, ніж Coursera і менш терпимі за термінами, ніж Udacity. Тим не менш, навчальний процес організований у найбільш зручним для студента. Як тільки дізнаєшся, як використовувати edX, немає необхідності змінювати свій підхід до вивчення і звички через нових норм або правил. Список курсів на весну 2013: 1) 3.091х: Вступ до хімію твердого тіла 2) 6.00х: Вступ до комп'ютерні науки та програмування. 3) CS169.1x: SaaS 4) CS188.1x: Штучний інтелект. 5) PH207x: Здоров'я в числах 6) 7.00x: Вступ в біологію - «Секрет життя». 7) CS50x: Вступ до комп'ютерні науки.

Проект Udemy (www.udemy.com) Проект дозволяє створювати власні навчальні онлайн-курси курси з основ бізнесу, дизайну, мистецтва, математики та інших дисциплін.

Проект MongoDB University (education.mongodb.com) Він спеціалізується на технічних дисциплінах. Виник завдяки співпраці з edX та університетами MIT, Harvard і Berkeley. M101J: MongoDB for Java Developers M101JS: MongoDB for Node.js Developers M101N: MongoDB for .NET Developers M101P: MongoDB for Python Developers M102: MongoDB for DBAs M202: MongoDB Advanced Deployments and Operations UD032: Data Wrangling with MongoDB (Udacity) Прискорення навчання з індивідуальним тренінгом інженерів MongoDB. Це навчання пропонує практичний досвід роботи з MongoDB на основі багаторічного досвіду на місцях. Розробники і спеціалісти по DBA класам необхідні по всьому світу. Ми пропонуємо 2-денний і 3-денні курси

Проект Stanford online course (class2go.stanford.edu) Цей проект існував на базі Стендфордського університту, на даний момент об’єднується з edX.

Проект  Codecademy (www.codecademy.com). Даний проект дозволяє проходити більш практичні курси з web-напрямку. Нижче наведений список курсів, які є в наявності. Усі вони небомежені в часі.

Також новим та популярним проектом дистанційного навчання з web-напрямком є

Проект www.eventedmind.com. За даним посиланням можна ознайомитися з пропонованими курсами: https://www.eventedmind.com/classes. Там представлені такі напрямки :

Там ще є кілька курсів уже для продвинутих Web-розробників.

Безкоштовні курси з інших інтернет ресурсів

  1. Проект FreeVideoLeectures http://freevideolectures.com/ почався  з метою приведення безкоштовних освітніх відео-лекцій для всіх. Тут ви зможете знайти відео лекції від провідних університетів всього світу. Матеріал записується поважними вченими, професорами, науковцями та дослідниками з кращих університетів, включаючи в себе MIT, Стенфорд, Єль та інших.

Деякі приклади:

Networks and Systems / Мережі і Системи http://freevideolectures.com/Course/2349/Networks-and-Systems

Computer Networking Tutorial / Компютерні мережіhttp://freevideolectures.com/Course/3162/Computer-Networking-Tutorial

Broadband Networks: Concepts and Technology / Широкосмугові мережі : Концепції і технології http://freevideolectures.com/Course/2313/Broadband-Networks-Concepts-and-Technology

Computer Networks / Комп'ютерні Мережі http://freevideolectures.com/Course/2276/Computer-Networks

Data Communication / передача даних http://freevideolectures.com/Course/2278/Data-Communication

2. Microsoft Virtual Academy (MVA) http://www.microsoftvirtualacademy.com/  - це освітній портал, де доступні інтерактивні навчальні курси з найрізноманітніших галузей комп'ютерних знань. Цілком природно, що перевага віддається продуктам Microsoft, однак Ви зможете знайти багато корисного і з інших мов програмування, розробки програм та інших питань. Windows Server 2012, Windows 8, віртуалізація, розробка додатків для HTML5, Windows і Windows Phone, Microsoft Office 365, SQL Server, Azure і System Center - ось лише самий загальний список тем, які охоплює. MVA. Для проходження курсів необхідно мати  діючий обліковий запис Microsoft Live ID. Вибирати курси ви зможете за допомогою зручного каталогу, який дозволяє відфільтрувати матеріали. Всього в каталозі налічується кілька сотень курсів, з них значна частина переведена на російську мову або має російські субтитри.

3. NPTEL http://nptel.ac.in/ Національна програма з технології розширеного навчання ( NPTEL ) , проект , що фінансується  Міністерством розвитку людських ресурсів США ( MHRD USA ), забезпечує електронне навчання через онлайн-курси в інженерії , комп’ютерних технологіях, управлінні та гуманітарних науках NPTEL надає безкоштовні онлайн курси у вигляді відео лекцій. Кожен курс включає близько 40 відео лекції тривалістю близько 1 години. Існує  онлайн форум, в якому студенти можуть розміщувати і розглядати різнні питання. Також є можливість скачувати матеріали з деякийх курсів. Семінари регулярно проводяться для інститутів, студентів, наставників і т.д. під егідою NPTEL.

4. http://www.ecse.rpi.edu/ навчальний онлайн-проект політехнічного інституту Ренсселера – приватного університету в США. Він розташований у місті Трой, штат Нью-Йорк. Основна увага приділяється природничим наукам і технологіям. Деякі приклади  Computer Communication Networks / Комп'ютерні мережі зв'язку http://www.ecse.rpi.edu/Homepages/koushik/shivkuma-teaching/video_index.html#ccn_video Internet Protocols / Інтернет протоколи http://www.ecse.rpi.edu/Homepages/koushik/shivkuma-teaching/video_index.html#ip_video Broadband and Optical Networks / Широкосмугові і оптичні мережі http://www.ecse.rpi.edu/Homepages/koushik/shivkuma-teaching/video_index.html#bon_video Fundamentals of Wireless Broadband Networks / Основи бездротових широкосмугових мереж http://www.ecse.rpi.edu/Homepages/koushik/shivkuma-teaching/video_index.html#wbn2007

5. http://prometheus.org.ua/ безкоштовні онлайн-курси від викладачів КДУ им. Т.Г. Шевченка, НТУУ "КПІ" імені І. Сікорського, Києво-Магилянської Академії. Поки що курсів не багато, але є досить цікаві.  Наприклад, Фінансовий менеджмент http://edx.prometheus.org.ua/courses/NAUKMA/101/2014_T2/about; Історія України від Другої світової війни до сучасності http://edx.prometheus.org.ua/courses/KNU/101/2014_T2/about ; Розробка та аналіз алгоритмів http://edx.prometheus.org.ua/courses/KPI/Algorithms101/2015_Spring/about та інші